Реформування слідчих органів МВС неможливе без призначення керівника поліції

2 Жовтня 2015, 13:17

За умов відсутності керівника Національної поліції неможливо офіційно затвердити ані структуру, ані інші параметри реформування підрозділів МВС в Україні. Про це свідчить відповідь керівника департаменту кадрового забезпечення МВС Віктора Слівінського на запит Тиждень.ua.

Зокрема, за текстом відповіді, наразі не видавалося жодного документу, який би містив відповідну публічну інформацію щодо майбутньої структури поліції та строків її затвердження, оскільки ще немає рішення про призначення керівника поліції.

«Повідомляємо, що відповідно до статей 14 та 15 Закону України «Про Національну поліцію» структура поліції (у тому числі і кримінальної поліції) визначається керівником поліції», – також зазначено у відповіді.

Слід зауважити, що у запиті журналіст Тиждень.ua просив надати відповіді на питання про: заплановані терміни початку реформування департаментів МВС, які входять до структури кримінальної міліції, а також Головного слідчого управління МВС; ухвалені рішення щодо оголошення відкритих конкурсів на заміщення посад у вказаних департаментах та, зокрема, у Головному слідчому управлінні МВС за аналогією з конкурсами на посади у патрульній поліції; а також про заплановане створення нових підрозділів, які візьмуть на себе функції вказаних департаментів та Головного слідчого управління МВС у разі рішення про їхнє розформування.

Окрім того, ухвалений парламентом закон "Про національну поліцію" набуде чинності лише 7 листопада цьогоріч. Виключенням є тільки підрозділи патрульної поліції Києва, Одеси, Львова, які уже працюють. За текстом закону, керівник Національної поліції призначається Кабміном за поданням прем'єр-міністра та відповідно до пропозицій міністра внутрішніх справ.

Водночас нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков уже назвав термін, до якого нова патрульна поліція запрацює в усіх містах України. Окрім того, анонсовано терміни початку роботи підрозділів дорожньої поліції, нових дільничих, оголошено набір тренерів нового спецзагону КОРД.