Редактор Forbes так хоче, щоб журналісти, які звільняються, залишилися, що вже шукає їм заміну

14 Листопада 2013, 09:39

"Заяви візуються мною і остаточно підписуються генеральним директором. Вони поки не підписані і лежать у мене. Ми зараз у процесі переговорів. Водночас ми шукаємо нових співробітників, якщо ці звільнення все ж відбудуться", – пояснив Котов в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина".

За його словами, коли він влітку прийшов на посаду головного редактора, йому не сподобалася встановлена ​​система планування роботи редакції.

"Я практично не брав участі в обговоренні тем, мене фактично повідомляли про те, що буде опубліковано на сайті. І як головний редактор я прийняв рішення змінити ситуацію. Сказав, що всі заявки повинні обговорюватися", – заявив він.

"Не повинно бути такого, щоб необговорена тема з'явилася на сайті або в журналі. Можливо, новий порядок когось не влаштував", – пояснив головред причину звільнення журналістів.

"Будь-які зміни викликають у людей нервозність. Вони вирішили, що якщо я як головний редактор буду затверджувати всі теми, то стану провідником інтересів нових власників. Але насправді це не так. Ці речі між собою не пов'язані", – додав Котов.

 "Я як головний редактор несу відповідальність за зміст як журналу, так і сайту. І я вважаю правильним, що я відповідаю за це. Але для того щоб відповідати, я повинен розуміти, що відбувається, контролювати систему формування тем і роботу над матеріалами", – зазначив він.

Котов також вважає, що тема про радників Арбузова, яку він відхилив, викликавши невдоволення редакції, є темою "не першого ряду інтересу".

"Наприклад теми євроінтеграції, торгових воєн, на мій погляд, набагато важливіші", – вважає він.

"А до тієї теми можна було б повернутися іншим разом. І це не єдина тема, яку я відхиляв. Але на тлі загальної напруги це розцінили як цензуру. Тема про риторику Партії регіонів поставлена ​​на паузу тільки тому, що журналіст написав заяву про звільнення", – додав головний редактор.

"Я хотів би, щоб колектив залишився. Всі вони дуже професійні, вони добре працюють, і я хотів би, щоб була знята емоційна складова, і ми домовилися про нормальну робочу обстановку", – зазначив Котов.

Як повідомлялось, 14 журналістів українського Forbes у вівторок написали заяви про звільнення через "намагання змінити редакційну політику".

Згодом Котов запевив, що 14 журналістів пішли з журналу не через зміну редакційної політики ЗМІ.