Радники країн “нормандської четвірки” найближчим часом обговорять проект “дорожньої карти” виконання мінських угод – Порошенко

23 Жовтня 2016, 20:44

Президент України Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом відбудеться зустріч радників лідерів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, РФ) для обговорення проекту "дорожньої карти" імплементації Мінських угод. Про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам, показаному в неділю ввечері.

"Ми домовилися про те, що у нас найближчим часом зустрічаються дипломатичні радники керівництва країн-членів "нормандської четвірки", і не пізніше листопада відбудеться зустріч глав МЗС країн нормандської четвірки, яка підготує наступний саміт, на якому буде затверджена "дорожня карта", – сказав президент.

Він нагадав, що робота з підготовки "дорожньої карти" має завершитися до кінця листопада.

"І я вважаю, що ми повинні наполягати на тому, щоб це було зроблено. Якщо це не буде зроблено, то на Раді ЄС, яка відбудеться в грудні, керівництво країн-членів ЄС матиме всі підстави для того, щоб продовжити і посилити санкції", – підкреслив Порошенко.

У цьому контексті, за його словами, українська сторона внесла європейської пропозицію розглянути можливість продовження санкцій не на півроку, а на рік. "Зараз це питання обговорюється в Європейському Союзі", – додав президент Украіни.

Як повідомлялося, лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".