Радник Путіна про резолюцію Європарламенту: Російські роз’яснення не порівняти з тиском ЄС

15 Вересня 2013, 19:39

На прохання прокоментувати резолюцію Європарламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства Сєргєй Глазьєв відповів: «Я можу висловити тільки свою особисту думку, яка зводиться до відомого російського прислів'я: «На злодієві шапка горить». Такий безпрецедентний тиск, який чинять єврокомісари, дипломати, чиновники і навіть керівники держав Євросоюзу на Україну і українське керівництво, ми спостерігали тільки в період Помаранчевої революції».

Він додав, що  «практично кожен день керівництво України отримує депеші, приймає посланців, які викручують руки владі з метою домогтися від України підписання угоди про асоціацію з ЄС».

«Якщо говорити, хто і як тисне, то наші роз'яснення не можна порівняти з масованим, глибоким і тривалим тиском Євросоюзу. Всі 28 посольств країн – членів ЄС, 300 дипломатів США, сотні спеціалізованих на «промивці мізків» організацій і тисячі підгодованих ними грантоїдів, щодня надають тотальний тиск на українське керівництво і громадську думку з метою підпорядкувати Україну інтересам ЄС», – заявив Глазьєв, вказавши, що  «на фоні цієї активної безперервної атаки на Україну, говорити, що Росія втручається в українські справи навіть смішно».

Водночас він висловив переконання, угода про асоціацію є типовим зразком нерівноправного кабального договору, який позбавляє Україну суверенітету.

«Ми не бачимо в цій заяві Європарламенту ні об'єктивності, ні серйозності, ні виваженості. Вона лише показує, що євродепутати розглядають Україну як свою вотчину, вкрай нервово реагуючи на будь-які нагадування про російсько -українські відносини. Крім того, істерика ряду єврочиновників не є безкорисливою. Нам відомо, що ряд уповноважених займатися Україною єврокомісарів отримують непогані гонорари за втягування України в асоціацію з ЄС від зацікавлених осіб», – підсумував радник Путіна.

Нагадаємо, 12 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій назвав неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликав Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Документ, який підтримали всі головні політичні партії парламенту, закликає Європейську службу зовнішніх дій розглянути останні події, що «виходять за рамки виключно комерційного аспекту». Депутати також закликали Росію утриматися від тиску на країни Східного партнерства і поважати їх суверенне право здійснювати власний політичний вибір.

Постійний представник РФ при ЄС Владімір Чіжов заявив, що Росія не планує тиснути на країни, які співпрацюють з програмою Східного партнерства. Він вказав, що  російська сторона намгається "роз'яснити реальну картину", що європейці нібито хочуть подати як конфлікт "європейської та євразійської цивілізацій".

Читайте також: Резолюція Європейського парламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства (повний текст документа)