Радник кандидата в президенти США лобіює інтереси організації регіоналів

13 Липня 2012, 08:57

«Відповідно до форм, поданих у травні за Законом про розкриття лобіювання, Він Вебер, колишній конгресмен штату Міннесота і спеціальний радник Мітта Ромні зареєстрований лобістом брюссельської групи, відомої як Європейський центр сучасної України (ECFMU). Відповідно до їхнього веб-сайту, місія групи полягає в тому, щоб домогтися укладення угоди про вільну та всеохоплюючу торгівлю з ЄС та просувати зміцнення зв’язків із США. Її засновник та президент Леонід Кожара є членом парламенту від правлячої Партії регіонів», – пише видання.

«Вебер спочатку підтримував свого колегу з Міннесоти Тіма Повленті на президентських праймеріз. У серпні після того, як Повленті вибув з перегонів, Вебер оголосив про свою підтримку Ромні і з того часу переважно направляє його кампанію в ЗМІ та є його старшим радником. Втім невідомо, чи була кампанія Ромні поінформована про те, що Вебер в травні став лобістом ECFMU», –  зазначає The Daily Beast.

Як повідомляє видання, Вебер також є колишнім головою Національного фонду за демократію (National Endowment for Democracy) – організації, яка надає гранти демократичним громадським організаціям по всій Україні. У 2010 році фонд нагородив його медаллю «За служіння демократії».

Фонд відмовився прокоментувати The Daily Beast контакти Вебера з ECFMU.