Раді пропонують розглянути законопроект щодо посилення соціального захисту родин із зони АТО

4 Березня 2015, 21:58

Для розгляду у Верховній Раді підготовлено законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який передбачає посилення захисту прав дітей, зокрема дітей, які були переміщені із зони проведення антитерористичної операції. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Один з авторів законопроекту, Уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко підкреслила, що народні депутати будуть наполягати на невідкладному розгляданні законопроекту, «щоб тисячі українських дітей, які опинились у складних життєвих обставинах у зв’язку з російською агресією, отримали додаткові гарантії захисту». Вона вважає, що ВР має розглянути в першому читанні цей законопроект вже у березні.

Тим часом, Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, який також є автором законопроекту, відзначив:

«Даний законопроект також створює умови для швидкого влаштування в сім'ї громадян України дітей-сиріт, які переміщені із зони АТО, та інших категорій дітей, які опинились в складних життєвих обставинах», – наголосив Уповноважений з прав дитини. Він додав, що таких дітей-сиріт більше 1500, з яких майже 450 залишились без документів.

У свою чергу народний депутат, голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко, яка також є автором законопроекту, підкреслила, що для спрощення процедури усиновлення та влаштування в інші форми сімейного виховання дітей-сиріт, переміщених із зони АТО, пропонується функції з вирішення долі цих дітей передати органам опіки та піклування за місцем фактичного перебування дитини. Це дозволить розблокувати процес усиновлення і влаштування в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу дітей-сиріт, документи яких втрачені, та подбати про тих дітей, які втратили батьків у збройному конфлікті.

Також пропонується внести зміни до Сімейного кодексу щодо розвитку «сімейного патронату».

«Це будуть спеціально підготовлені сім'ї, які прийматимуть для виховання і спільного проживання дітей, насамперед дітей, які опинились в складних життєвих обставинах», – сказала вона.