Раді не вистачило одного голосу для запровадження фінансових векселів

14 Травня 2013, 18:40

За  проект закону  № 2846 про внесення змін до закону   "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо вдосконалення процедури з фінансових векселями) проголосувало 225 депутатів з мінімально необхідних 226. 

На прохання депутатів від Партії регіонів спікер ВР Володимир Рибак запропонував народним депутатам повернутися до голосування за законопроект. Однак, більшості знову не вистачило голосів. Пропозицію підтримали 223 депутати, в тому числі один депутат  з "Батьківщини" Андрій Пишний.

"Я голосував проти. Це система дала збій. Я не голосував за цей законопроект", – заявив  Пишний.

Після цього депутати  прийняли в першому читанні за основу законопроект № 2847 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення процедури з фінансових векселями)". За проголосували 227 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

У ході розгляду відповідного законопроекту, голова профільного комітету Віталій Хомутиннік заявив, що він пов'язаний із законопроектом № 2846, яким пропонувалося наділити Кабінет міністрів правом реструктуризувати борги шляхом видачі векселів.

Після голосування за цей законопроект спікер Верховної Ради Володимир Рибак закрив пленарне засідання парламенту. Депутати продовжать роботу в пленарному режимі   15 травня.

Як відомо, законопроектом  № 2846 передбачалося, що Кабінет міністрів має право реструктуризувати фактичну бюджетну заборгованість з визначеним ним витрат державного бюджету, що виникли станом на 1 січня 2013 року, шляхом видачі фінансових казначейських векселів у встановлених ним обсягах і порядку.

Крім того, планувалося надати право органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманих висновків відповідних органів державної податкової служби із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету, за заявою платників податків видавати їм зазначені у висновках суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість шляхом видачі фінансових казначейських векселів відповідно до порядку, визначеного Кабінетом міністрів України".

Опозиція заявляла, що держава за допомогою введення векселів хоче позбутися своїх боргів перед бізнесом.

У той же час у Партії регіонів заявляла, що іншого способу розплатитися з богами ПДВ, ніж введення векселів – у влади немає.

Законопроектом № 2847 пропонується в Податковому кодексі встановити, що до 1 січня 2014 року органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманих висновків відповідних органів державної податкової служби із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету за заявою платників податків видавати їм зазначені у висновках суми бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів.

Читайте також: Я собі ще намалюю. «Молодореформатори» намагаються відтягнути фінансовий колапс чинного режиму