Рада безпеки ООН завершила обговорення, але не стала голосувати щодо проекту резолюції з приводу повідомлень про повітряний удар із застосуванням хімічної зброї в Сирії, внаслідок якого загинули десятки людей у підконтрольному повстанцям місті Хан-Шейхун.
За повідомленнями агентств, після того, як цей проект різко відкинула Росія, над його текстом продовжують роботу і винесуть на голосування пізніше.
На засіданні постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі різко розкритикувала Росію і Китай за те, що раніше вони вже багато разів ветували схожі резолюції щодо Сирії, в яких ішлося про хоч якусь вину сирійської влади президента Башара аль-Асада. Показавши фотографії дітей, що потерпіли внаслідок хімічного удару, вона наголосила, що, «якщо нічого не робити, такі удари будуть тривати». За її словами, Асад не має ніяких заохочень припиняти хімічні удари, доки Росія продовжує захищати його режим від наслідків таких дій.
«Коли ООН послідовно нездатна виконати свій обов’язок і діяти колективно, в житті держав настає час, коли ми змушені самі взятися до дії», – наголосила Хейлі, не уточнивши, які дії має на увазі.
Постійний представник Великої Британії в ООН Матью Райкрофт теж розкритикував Росію за те, що вона склала відповідальність на сирійську опозицію, заявивши, що літаки режиму Асада вдарили по складу боєприпасів опозиції. Але, наголосив він, «ми не бачили нічого, що наводило б на думку про те, що будь-які недержавні сили в Сирії мають таку хімічну зброю, що могла б викликати симптоми, які ми бачили вчора».
Читайте також: Світ про хімічну атаку в Сирії: Осуд – лише пустослів’я
Заступник постійного представника Росії в ООН Володимир Сафронков натомість назвав ці та інші заяви британського представника «абсолютно безвідповідальними, зневажливими і непрофесійними». Він також твердив, що фото й відеоматеріали з місця нападу були «очевидною постановкою».
Перед початком розгляду проекту резолюції Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним. Як заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова, цей проект, який подали США, Велика Британія і Франція, «антисирійський», ґрунтується на «фейковій інформації» і може ще більше розбурхати і так непросту військово-політичну ситуацію і в Сирії, і в регіоні, заявила вона.
Як повідомлялося, 5 квітня три держави внесли до ради Безпеки ООН проект резолюції, яка засуджує газову атаку в провінції Ідліб. Ініціаторами резолюції виступили Франція, США і Велика Британія.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті не менш як 100 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася. У зв'язку з цим Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.