НОВИНИ

У Радбез ООН надійшов проект резолюції щодо хімічної атаки в Сирії

Три держави вимагають зобов'язати Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХО) у найкоротший термін подати свої висновки щодо інциденту.

Три держави внесли до ради Безпеки ООН проект резолюції, яка засуджує газову атаку в провінції Ідліб. Ініціаторами резолюції виступили Франція, США і Велика Британія.

Вони вимагають зобов'язати Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХО) у найкоротший термін подати свої висновки щодо інциденту. Також в тексті документа міститься запит до генсека ООН Антоніу Гутерріша щомісяця оприлюднювати звіти з даними про те, наскільки ефективно офіційний сирійський уряд співпрацює з фахівцями, які проводять міжнародне розслідування фактів застосування хімічної зброї в Сирії, пише DW.

Як повідомляє Центр новин ООН, екстрене засідання Радбезу ООН з цього питання відбудеться в середу, 5 квітня. Також повідомляється, що Генсек ООН висловив глибоку стурбованість повідомленнями про передбачуване використання хімічної зброї в ході авіаударів в Сирії.

"ООН, в даний час не має можливості самостійно перевірити ці повідомлення", - йдеться в заяві, з якою від імені Генерального секретаря ООН виступив його прес-секретар.

Він зазначив, що ОЗХО вже розпочала збір і аналіз інформації. Прес-секретар ООН зазначив, що в рамках ОЗХО діє Місія з встановлення фактів застосування хімічної зброї. Вона, за його словами, вже оголосила, що "розпочала збір інформації з тим, щоб встановити, чи використовувалася (в Ідлібі – ред.) хімічна зброя".

Генеральний секретар ООН нагадав, що Рада безпеки організації неодноразово заявляла: використання хімічної зброї є серйозною загрозою міжнародному миру і безпеці, а також грубим порушенням міжнародного права.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті не менш як 100 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася. У зв'язку з цим Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.