Рада засекретила тендери в оборонно-промисловому комплексі

7 Червня 2012, 12:23

«За» проголосувало 246 депутатів.

Зокрема, змінами передбачено не поширювати дію Закону «Про здійснення державних закупівель» на проведення закупівель товарів, робіт і послуг, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу.

Як вказано в пояснювальній записці до закону при конструюванні виробів закладена велика кількість комплектуючих, які виготовляються тільки одним виробником.

«У такому випадку необхідність отримання дозволу на закупівлю у одного учасника обумовлена діючим законодавством. Збирання доказів про неможливість закупівлі у будь-якого іншого учасника, особливо коли виробник розташований за межами України, пов’язане зі значними труднощами, оскільки ця процедура не врегульована законом», – зазначив автор проекту.

Інформація про тендери тепер не потрапить у ЗМІ. «Висвітлення у засобах масової інформації та у мережі Інтернет відомостей про закупівлю (як планів, так і результатів) військової продукції, зброї, її елементів та запасних частин може призвести до негативних наслідків та аж ніяк не сприятиме просуванню української продукції на зовнішніх ринках», – йдеться у записці.

Нагадаємо, 12 квітня Верховна Рада дозволила Національній акціонерній компанії «Нафтогаз Україна» закуповувати за державні кошти послуги, пов'язані з торгівлею природним газом, без застосування тендерних процедур відповідно до закону «Про здійснення державних закупівель».