Рада закликала депутатів ЄС не допустити будівництва газопроводів в обхід України

15 Листопада 2016, 11:57

Верховна Рада України закликає депутатів з Європейського парламенту, Європейської комісії, національних парламентів держав-членів Європейського Союзу не допустити реалізацію політично мотивованих проектів з будівництва газопроводів в обхід України. За відповідну постанову "Про звернення Верховної Ради України до парламентів і органів виконавчої влади держав-членів Європейського Союзу (щодо посилення співробітництва в галузі енергетичної безпеки та потенційних ризиків реалізації проектів з будівництва транзитного газопроводу в обхід України" (№ 5329) на пленарному засіданні парламенту проголосували 264 народних депутати.

Україна закликає Європейський парламент, Єврокомісію та національні парламенти держав-членів Європейського Союзу підтримати Україну на шляху впровадження енергетичних реформ у відповідності з міжнародними зобов'язаннями, приєднається до спільної модернізації, експлуатації газотранспортної системи України з метою максимального її завантаження і спільного забезпечення безперебійного та надійного транспортування та постачання природного газу до держав-членів ЄС територією України.

Крім того, у зверненні зазначається, що, "незважаючи на військову агресію з боку Російської федерації, Україна залишається надійним партнером у питанні транспортування природного газу до Європейського Союзу".

В пояснювальній записці до звернення сказано, що це стосується проектів будівництва газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

Нагадаємо, 11 жовтня Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду про будівництво двох ліній газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря.