Рада заборонила носити зброю у парламенті

20 Березня 2018, 17:40

Верховна Рада ухвалила закон про порядок доступу до парламенту, згідно з яким до будівель, де працюють органи державної влади України, не допускатимуться особи з холодною чи вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.

 

За законопроект №8155 проголосували 263 народні депутати.

 

Цим документом вносяться зміни до закону про держохорону органів державної влади та посадових осіб.

 

Зокрема вноситься правка, що "до будинків, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів, а також де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю, крім осіб, які, відповідно до цього закону, здійснюють державну охорону відповідного будинку".

 

Окрім цього, не допускатимуть «осіб з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами".

 

Якщо ж депутат володіє зброєю, він повинен залишати її у спеціальних сейфах, що будуть розміщені біля входів до зали парламенту.

 

Згадування про "отруйні та сильнодіючі речовини" виключили з тексту документу.

 

Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони народний депутат від БПП Іван Вінник наголосив, що при цьому народні депутати залишаються недоторканними: ніхто обшукувати і оглядати їх не буде.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Управління державної охорони просить керівництво парламенту забезпечити змінами до законодавства можливість догляду співробітниками держохорони речей народних депутатів. Про це сказав начальник Управління держохорони Валерій Гелетей.

 

Раніше повідомлялося про те, що у п’ятницю, 16 березня, у комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи надійшло подання Генеральної прокуратури України щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко. 

 

За словами генпрокурора України Юрія Луценка,  Савченко планувала теракт у залі парламенту. Вона особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт. Планувала знищити бойовими гранатами дві ложі — урядову і посадову а мінометами зруйнувати купол Верховної Ради і автоматами добиваючи тих, хто виживе.