НОВИНИ

Гелетей попросив ВР узаконити огляд речей депутатів

Заборона на наявність зброї діє 3 2005 року, проте немає механізму контролю цієї постанови.

Управління державної охорони просить керівництво парламенту забезпечити змінами до законодавства можливість догляду співробітниками держохорони речей народних депутатів. Про це сказав начальник Управління держохорони Валерій Гелетей.

 

"Ці повноваження ми просимо передбачити Верховну Раду. Я звернувся з відповідним листом до керівництва Верховної Ради, щоб зробили зміни відповідні  законодавчо", - зазначив Гелетей.

 

Він також зауважив, що заборона на наявність зброї, в тому числі для депутатів, діє з 2005 року.

 

"Але якщо немає механізму контролю цієї постанови, то вони (депутати) практично роблять те, що вони хочуть. Тут треба надати можливість військовослужбовцям Управління держохорони проводити огляд і перевірку", - наполягає Гелетей.

 

Начальник держохорони звернув увагу на те, що у парламенті є відповідні місця для зберігання зброї.

 

"Але це те, що пов'язано з речами, які вилучені з незаконного обороту - це можуть бути і отруйні, хімічні і бактеріологічні. Тобто, все це має вилучатися і складатися відповідний протокол, акт. Тому що будь-який народний депутат, як і будь-який громадянин України повинен діяти в межах своїх повноважень.... Тому жоден із них не має права заносити у приміщення такі предмети, це є порушенням закону", - зазначив Гелетей.

 

У разі вилучення таких предметів і речовин, за словами Валерія Гелетея, управління держохорони, при наданні таких повноважень, зможе оформити факт вилучення їх і передати правоохоронним органам для розслідування.

 

Відомо, що 19 березня охорона Ради разом із кінологами розпочали перевірку приміщень парламенту.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що у п’ятницю, 16 березня, у комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи надійшло подання Генеральної прокуратури України щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко. 

 

Раніше стало відомо, що генеральний прокурор Юрій Луценко  внесе до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа Надії Савченко. 

 

За його словами, Савченко планувала теракт у залі парламенту. Вона особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт. Планувала знищити бойовими гранатами дві ложі — урядову і посадову а мінометами зруйнувати купол Верховної Ради і автоматами добиваючи тих, хто виживе.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.