Рада визнала кримських татар корінним народом України

20 Березня 2014, 11:33

У своїй постанові депутат Ради Петро Порошенко (позафракційний) спирається на статтю 3, 11, 15 Конституції та статтю 1 статуту Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, а також Віденську декларацію.

«Верховна Рада доручає Кабінету Міністрів терміново представити законопроекти, нормативно-правові акти, які визначають і закріплюють статус кримськотатарського народу як корінного народу України» , – йдеться постанові.

У ній наголошується, що Україна гарантує збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримських татар як корінного народу і всіх національних меншин України.

Згідно з постановою, Україна гарантує захист та реалізацію права на самовизначення кримськотатарського народу в складі країни, визнає Меджліс – виконавчий орган Курултаю – як вищий повноважний орган народу.

Постановою Рада підтримує початок процесу приєднання України до декларації ООН про права корінних народів.

Розробка проектів відповідних законів України та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом, з ООН, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи.

Також Рада доручила Кабміну розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України і Меджлісом кримськотатарського народу.

«Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим», – йдеться у постанові.

Як повідомлялось, раніше Меджліс кримськотатарського народу і всі кримські татари очікували від української влади визнання статусу корінного народу за кримськими татарами.