НОВИНИ

Кримські татари просять Раду визнати їх корінним народом

Меджліс кримськотатарського народу і всі кримські татари очікують від української влади визнання статусу корінного народу за кримськими татарами. Про це заявив заступник голови Меджлісу Нариман Джелял.

«Ми знаємо, що російська влада готує анексію Криму. Тому ми звернулися до парламенту України із закликом визнати статус корінного народу за кримськими татарами і негайно забезпечити вільне волевиявлення кримських татар», – зазначив Джелял, а також додав, що формою забезпечення прав кримськотатарського народу на самовизначення може стати всеукраїнський референдум.

За словами заступника голови Меджлісу, незважаючи на те, яким буде подальший розвиток подій в Криму, таке рішення забезпечить присутність української державності на Кримському півострові.

«Всім відомо, що кримські татари є послідовними захисниками суверенності та територіальної цілісності України, тому ми звернулися до українського парламенту, українського народу надати нам можливість зміцнити свій статус, статус корінного народу, визнати цей статус в Україні рішенням Верховної Ради України. Для того щоб ми, зміцнившись, могли відстоювати українську державність, українську суверенність в Криму», – сказав Джелял.

Як повідомлялося, на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

Водночас, напередодні референдуму Меджліс кримсько-татарського народу виступив із заявою, в якій закликав ігнорувати "референдум" і заявив про своє право на самовизначення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.