Проект закону передбачав, що до документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, відносяться паспорт, посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи для повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України.
Передбачалося, що до тих документів, які засвідчують особу і надають право на в'їзд в Україну й виїзд із неї відносилися паспорт, диппаспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, проїзного біженця, проїзний документ особи, якій наданий додатковий захист, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.
Бланки цих документів, за законопроектом, були предметом суворої звітності й мали виготовлятися відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Міжнародної організації стандартизації (ISO) і мали мати ступінь захисту.
Передбачалося, що в документи вносяться назва держави, реквізити документа, прізвище, ім'я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифроване фото, оцифрований підпис.
Зазначена інформація мала відтворюватися також на безконтактному електронному носії, а самі документи мали мати машинозчитувальну зону.
Законопроектом передбачалося, що на безконтактному електронному носії відтворюється також додаткова біометрична інформація про відбитки вказівних пальців рук осіб, що досягли 12 років.
Автором проекту закону є депутат Ради, член фракції Партії регіонів Володимир Толстенко.
Крім цього, парламент також відмовився прийняти в першому читанні й відхилив законопроект №9592, яким також передбачалося впровадження біометричних документів, що засвідчують особу.
Читайте також: Запровадження біометричних документів порушує права громадян
Нагадаємо, впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, прийнятим у рамках плану дій із введення безвізового режиму з Європейським Союзом.