Рада увечері вирішить долю п’яти проблемних округів

Акценти
6 Листопада 2012, 14:02

У разі ухвалення постанови, Верховна Рада рекомендуватиме ЦВК призначити нові вибори, дату яких визначить сам Центрвиборчком.

Перший віце-спікер Адам Мартинюк звернувся до профільного комітету з проханням підготувати постанову до вечірнього засідання у вівторок.

"Щоб ми могли на вечірньому засіданні її розглянути. Вона нагальна, і треба знайти вихід з цієї ситуації", – сказав він.

Своєю чергою, віце-спікер Микола Томенко обурився призначенням перевиборів у цих округах.

"Я вважаю це зневагою до тих людей, які голосували, і до тих людей, які перемогли! Я міг би допустити голосування там, де, наприклад, знищено виборчу документацію, де немає жодного документу і невідомо, як підводити підсумки. Це може бути в одному або двох округах. Але коли люди виграють з відривом 10 – 12 тисяч голосів, майте совість!", – сказав він.

"Якщо на 194 окрузі у Черкасах Микола Булатецький виграв 12,5 тисяч голосів і програв у двох дільницях – в СІЗО і тюрмі, то ви маєте совість і мораль оголошувати повторні вибори? Скільки треба виграти у влади? 100, 200 тисяч?", – додав Томенко.

За його словами, ЦВК "має всі повноваження там, де комісії не працюють і голови комісій фальсифікують, звернутися до прокуратури і відкрити кримінальні справи, привезти протоколи, і сама порахувати голоси, як це передбачено законом".

Нагадаємо, раніше ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити результати волевиявлення громадян у низці округів.

Після відповідної постанови ЦВК опозиція спочатку визнала перевибори в 5 округах, а потім заявила, що оскаржуватиме рішення ЦВК про перевибори у 5 проблемних округах і вимагатиме визнання перемоги її кандидатів у 13 округах.

90