Рада ухвалила закон про електронне декларування у редакції Порошенка

15 Березня 2016, 11:07

Народні депутати ухвалили законопроект № 3755 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році» з уточненнями та пропозиціями президента Петра Порошенка. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів.

Під час доповіді у парламенті, заступник голови Адміністрації президента Олександр Данилюк показав лист двох європейських комісарів, а саме Йоганеса Гана і Дімітріса Аврамопулоса, з позитивним відгуком про законопроект і наполягвнням, «щоб його ухвалили без будь-яких змін». Також Данилюк згадав про позитивний відгук «Реанімаційного пакету реформ» про законопроект.

За словами співдоповідача, голови Комітету з питань запобігання та продидії корупції Єгора Соболєва, він незадоволений нормами про можливість не вказувати вартість цінностей у деклараціях та про низький штраф за поршення у деклараціях. Однак, він також виступив за ухвалення законопроекту без змін.

"В умовах, які склалися, краще відкритість без покарання", – зазначив він. 

У законопроекті президент запропонував запровадити електронне декларування вже в 2016 році, починаючи з вищих посадових осіб, суддів і прокурорів.

Крім того, передбачено, що надання завідомо недостовірних відомостей в декларації чиновника, тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з пропозиціями президента, за надання завідомо недостовірних відомостей у декларації настає відповідальність у разі, якщо ці дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

Передбачаються також зміни до ст. 366-1 Кримінального кодексу України: «карати штрафом від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Правками президента також передбачається можливість протягом семи днів після подачі декларації суб'єкту декларування подати виправлену декларацію.

Разом з тим, пропонується зобов'язати чиновників декларувати автомобілі (цінне рухоме майно) вартістю не від 50 мінімальних зарплат, як зараз, а від 100.

Як повідомлялося, Рада ухвалила закон про електронне декларування в цілому з поправками нардепа Вадима Денисенка просто з голосу без наявного тексту рішення. Згодом виявилося, що законопроект містить норми про відтермінування електронного декларування на рік та скорочує обсяг майна, яке необхідно декларувати.

Після цього посол ЄС висловив розчарування ухваленим законом, а пізніше  Єврокомісія ухвалила рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва. 13 березня президент ветував закон та подав до ВР уточнений.