Рада ухвалила закон про дипломатичну службу

5 Квітня 2018, 17:04

У четвер, 5 квітня, Верховна Рада України прийняла президентський закон «Про дипломатичну службу»(№7322) у новій редакції.

 

Повідомляється, що закон у другому читанні та в цілому підтримали 276 депутатів.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримав ухвалення закону на своїй сторінці у Twitter.

 

 

Серед іншого, законом визначаються посади дипломатичної служби та працівників, що виконують функції з обслуговування, а також категорії дипломатичних посад і дипломатичні ранги.

 

Передбачається, що зараховування до дипслужби здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду дипломатичної служби за результатами конкурсу, крім визначених цим законом випадків, коли призначення на дипломатичні посади здійснює президент.

 

Міністр закордонних справ вносить президенту подання про призначення надзвичайного і повноважного посла України, надзвичайного і повноважного посла України з резиденцією в Києві, постійного представника України при міжнародній організації, голови місії України при міжнародній організації і т.д.

 

Також до посадових осіб дипломатичної служби з присвоєнням дипломатичного рангу тепер будуть віднесені і громадяни України, які займали або займають посади в Раді Європи, його органах, Європейському суді з прав людини, Організації НАТО з підтримки і постачання, а також посади в інших публічних міжнародних організаціях або установах, членом або учасником яких є Україна і які уклали угоду, яка визначає привілеї та імунітети.

 

Окрім цього, українцям, які займали керівні посади в міжнародних інстанціях буде присвоюватися дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посла.

 

Також вводиться обов'язкова ротація дипломатів, які не зможуть відмовитися поїхати в "менш престижне" посольство, а також навчання в профільних закладах як в Україні, так і за її межами.

 

Вводиться можливість дипломатичної служби за контрактом, підвищується рівень соціального захисту дипломатів і членів їх сімей та інше.

 

Максимальний вік перебування на дипломатичній службі становить 65 років.

 

Напередодні повідомлялося, що президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Національне бюро фінансової безпеки. Президент визначив відповідний документ як невідкладний.