Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг (№ 4496). Закон у другому читанні і в цілому з запропонованими правками підтримали 270 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.
Згідно з пояснювальною запискою, основним завданням прийняття проекту закону є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг.
- Читайте також: У власній матриці
Проект закону передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).
Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською.
- Читайте також: Експерт: IT-компанії в Україні почали активно займатися військовими розробками, але потребують держдопомоги
Також, згідно із законопроектом рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Відповідно до запропонованих змін рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором.
При цьому, необхідним буде лише підпис експортера. Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.