НОВИНИ

Експерт: IT-компанії в Україні почали активно займатися військовими розробками, але потребують держдопомоги

Успішні проекти реалізуються лишень тоді, коли держава сприяє компаніям в їхній діяльності.

Дуже багато IT-компаній в Україні почали займатися військовими продуктами та інноваціями - дронами, планшетами, навіть зброєю, але їм не вистачає державної підтримки. Про це в інтерв'ю для "Українського тижня" розповідає Олексій Скрипник, народний депутат, член асоціації «ІТ Україна», член наглядової ради асоціації «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг».

За словами експерта, сучасна палітра ринку українського аутсорсингового ІТ має кілька суттєвих напрямів.

По-перше, йдеться про сервісний напрямок, який часто виступає як head leasing, тобто коли голови талановитих людей «віддають в оренду». По-друге, проектний, коли компанії беруть участь у тендерах, виграють проекти й займаються серйозними речами. По-третє, це виробництво унікальних продуктів.

"В Україні є вже достатньо, наприклад, ігрових студій, які створюють серйозні ігри та контент. Їх дуже багато, просто про них Україна не знає, бо вони відомі за кордоном. Є ще також фриланс, який сьогодні працює в тіні, тому його складно оцінити. За моїми підрахунками, це щонайменше 30–50% офіційного ринку. Це така велика палітра компаній, які працюють для закордону. Є ще фірми, їх менше, які орієнтовані на внутрішній ринок України", - розповідає Олексій Скрипник.

"Останнім часом багато компаній стали займатися військовою тематикою, наприклад дронами, зброєю, планшетами. Тим, що потрібно українській армії", - додає експерт. 

Про Скрипник наголошує: такі речі без підтримки держави, яка розумітиме, що вони потрібні, не робляться.

Так, наводить експерт приклад, в країні вже давно працює Львівський кластер (асоціація «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг» - Ред.).

"Ми запустили найкращу програму з ІТ у Східній Європі, тобто в жодному Сколкові немає такого, що є у нас в УКУ. І ми нормально взаємодіємо тут із містом та державою, хоча це й не та допомога, яку могли б дістати на Заході. Держава на рівні міста зрозуміла, що, допомагаючи нам, вона допомагає собі. Держава повинна сприяти, а компанії повинні взаємодіяти з нею. На стику такої взаємодії відбуваються успішні проекти", - резюмує експерт.

Повний текст матеріалу читайте в черговому числі "Українського тижня" (№8).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.