Рада прийняла закон про державну підтримку кіно

23 Березня 2017, 13:09

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект 3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні» з пропозиціями президента. Відповідне рішення підтримали 270 нардепів.  

22 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила законопроект про державну підтримку кінематографії, він передбачав передусім надання держпідтримки суб'єктам кінематографії незалежно від форм власності. Реклама національних фільмів прирівнювалася до соціальної, тобто могла розміщуватися безкоштовно. Крім того, документ передбачав формування Фонду підтримки кінематографії, у тому числі за рахунок коштів загального фонду держбюджету в розмірі щонайменше 0,2% його витрат за попередній рік і доходів з лотерей; державні субсидії в кіно і серіальному виробництві.

У листопаді 2016 року президент Петро Порошенко ветував проект та повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

22 березня Комітет з питань культури та духовності прийняв пропозиції президента в рекомендував парламенту прийняти законопроект у цілому.

Змiни та пропозицiї, якi глава держави подав на розгляд комiтету стосувалися фiнансового врегулювання сфери кiно. Зокрема, в оновленому тексті законопроекту йдеться, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законодавчих актів. Управління коштами, отриманими для цілей державної підтримки кінематографії, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Джерелами формування коштів державної підтримки кінематографії є кошти, отримані від Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України; кошти Державного бюджету України, передбачені у законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Усі зміни до законопроекту можна переглянути за посиланням.