НОВИНИ

Українські фільми, що вийдуть і вже вийшли у прокат у 2016-2017 роках

Тиждень зібрав добірку повнометражних українських фільмів і мультфільмів, які вийшли у 2016 році, а також розповість про прем'єри 2017-го.
Після 20 років занепаду, український кінематорграф починає відроджуватися, і за останні два роки в країні відбувається поступове збільшення обсягів кіновиробництва. Найбільш врожайний рік на українське кіно став 2016–й. Минулоріч вийшло близько півтора десятки повнометражних українських фільмів в різноманітних жарнах.
 
Тиждень.ua зібрав підбірку українських фільмів, які вийшли у 2016 році а також стрічки, прем'єра яких відбудеться протягом цього року.
 

Гніздо Горлиці

 

Український повнометражний фільм про проблему еміграції, коли українські жінки їдуть на заробітки за кордон.
 
Зйомки відбувалися здебільшого у Чернівцях та його околицях, а також на Буковині.
 
Прем'єра стрічки відбулася 10 листопада 2016 року. Кошторис стрічки склав 15 мільйонів гривень

 

Жива

 

Український історико-драматичний фільм заснований на реальних подіях. Фільм розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка рятуючись від переслідувань МДБ, потрапляє в табір УПА.
 
Зйомки відбуваліся у Ґорґанах та у львівському Національному музеї-меморіалі жертв окупаційніх режімів «Тюрма на Лонцького».
 
Прем'єра стрічки відбулась 24 листопада 2016 року. За три тижні прокату фільм зібрав понад один мільйон гривень.

 

Моя бабуся Фанні Каплан

 

Український драматично-історичний фільм. В основі фільму — журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев'єв де Буа, в Російському домі доживає останні дні старий, який володіє щоденником своєї бабці — Фані Каплан. Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію «сліпого» кохання Фані Каплан до чоловіка на ім'я Віктор Гарський.
 
Прем'єра відбулася 19 червня 2016 року на Одеському міжнародному кінофестивалі.

 

Чунгул

 

Український містичний фільм-трилер у 2D і 3D-форматах. Фільм розповідає про хлопця Дениса, який переганяє автомобіль клієнта і зупиняється в покинутому селі для непередбаченого ремонту машини. Але виявляється, щоб покинути це місце, кожному чужинцеві доводиться заплатити свою ціну місцевому чаклуну. Ще страшніше ціна буде для головного героя, в якого закохується дочка чаклуна.
 
Прем'єра стрічки в Україні відбулась 27 жовтня 2016. Кошторис фільму склав $220 000.

 

Толока

 

Український історичний фільм, екранізація Шевченкового вірша «У тієї Катерини хата на помості…». У фільмі йдеться мова про жінку, яка пообіцяла свою прихильність тому, хто визволить із турецької неволі її брата. Як виявилося згодом, не брата, а коханого. Фільм являє собою не лише екранізацію Шевченкового вірша, він виходить за межі поезії із розширенням біографій дійових осіб до масштабів історичних узагальнень від часів козаччини до сьогодення.
 
Бюджет стічки склав 3 мільйони гривень. Картина присвячена до 200-річного ювілею поета.

 

Я з тобою

 

Український драматичний фільм. Стрічка розповідає про двох друзів-спортсменів, які закохуються в одну дівчину, а потім, об'єднуючись, намагаються в умовах воєнних дій в Україні, у будь-який спосіб дістати гроші на її лікування від раку.
 
Прем'єра в Україні відбулася 21 квітня 2016 року.

 

Якби ж то

 

Український комедійно-мелодраматичний фільм. Головна героїня мелодрами «Якби ж то» працює на фабриці з пошиття спецодягу, але мріє зовсім про інше. Навчаючись в інституті, Катя робила оригінальні ескізи модного одягу. Тоді вона збиралася стати відомим модельєром і підкорити світові подіуми.
 
Прем'єра стрічки відбулася 16 вересня 2016 року.

 

Слуга народу 2

 

Український комедійний фільм, який є продовженням однойменного комедійно-політичного серіалу. Це історія про неймовірне обрання Президента України. Головну роль вчителя історії — Василя Голобородька в серіалі виконує Володимир Зеленський.
 
Прем'єра відбулася наприкінці грудня 2016 року.

 

Ніч святого Валентина

 

Український романтично-комедійний фільм. Стрічка розповідає три історії кохання, які трапляються в день святого Валентина.
 
Прем'єра фільму відбулась 10 березня 2016 року.

 

Микита Кожум'яка

 

Український 3D-анімаційний фільм-фентезі. У мультику йдеться про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми.
 
Робота над анімацією тривала майже дев'ять років, прем'єра відбулася 19 жовтня 2016 року. Кошторис мультиплікаційної стрічки склав $4 млн.

 

У 2017 році на українців чекають не менш цікаві фільми вітчизняного виробництва

 

Стрімголов

 

Повнометражний художній фільм драма. Дія картини відбувається 2014 року в Києві. Антон — музикант-вундеркінд. Отримує повістку з військкомату. Від служби в армії планує з коханою втекти в Німеччину. Новий життєвий етап молодих людей збігається зі змінами в Україні. Їм треба зробити непростий вибір. Зокрема, жити тут чи поїхати за кордон.
 
Психологічна драма "Стрімголов" вийде в український прокат до кінця зими цього року.

 

Бобот

 

Український сімейний фантастично-пригодницький фільм. Стрічка розповідає про 12-річного мрійника, який опиняється в центрі протистояння двох позаземних сил.
 
Бюджет фільму складає 20 мільйонів гривень, з яких 10 мільйонів профінансувало Державне агентство України з питань кіно.
 
Прем'єра стрічки в Україні відбудеться у 2017 році.

 

Правило бою

 

Українська спортивна драма, екшн 2017 року про боксі і бої без правил. Бюджет картини склав 400 тисяч гривень.
 
Прем'єра стрічки відбулася 26 січня 2017 року.

 

Сторожова застава

 

Український пригодницький фільм-фентезі. У стрічці йдеться про сучасного школяра Віктора, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. 
 
Прем'єра стрічки в Україні відбудеться 12 жовтня 2017 року. Кошторис кінокартини склав 40 мільйонів гриень.

 

Червоний

 

Український історичний фільм, однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи. Сюжет стрічки розповідає про двох українців, які одночасно воювали за різні ідеали. Але доля звела їх в одному таборі. Тепер вони на каторзі: український повстанець Данило Червоний та радянський льотчик Віктор Гуров.
 
Бюджет стрічки склав 20 мільйонів гривень. Зйомки відбувалися у Кривому Розі.
 
Прем'єра стрічки запланована на весну 2017 року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.