Рада прийняла закон, який дозволяє засудити Тимошенко заочно

16 Січня 2014, 12:48

Даний закон, запропонований позафракційним депутатом Левом Миримським.

Заочне кримінальне провадження можливе у разі, якщо підозрюваний чи обвинувачений у скоєнні правопорушення ухиляється від прибуття за викликом від органу досудового розслідування або суду, і, при цьому, здійснення кримінального провадження неможливе за його відсутності.

Водночас особа, щодо якої ведеться таке провадження, має право прибути в будь-який момент для участі у кримінальному провадженні.

Крім того, закон передбачає, що при здійсненні заочного кримінального провадження, участь захисника підозрюваного або обвинуваченого, є обов'язковим.

Якщо особа змогла довести, що не прибула за викликом з поважних причин або не мала можливості повідомити про свою неявку, це буде підставою для скасування судового рішення за результатами заочного кримінального провадження.

Закон прийняли за основу і в цілому. "За" проголосувало 235 народних депутатів за допомогою підння рук.

 

Як відомо, екс-прем'єр-міністр Юлії Тимошенко не брала участі в жодному засідання суду у справі ЄЕСУ з 19 квітня 2012 року.

У цій справі Тимошенко обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку.