Рада прийняла за основу закон про спецконфіскацію

17 Березня 2016, 14:10

Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект №4057 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду». Таке рішення підтримали 228 народних депутатів.

Прихильники законопроекту називають його необхідним для конфіскації майна вищих представників колишньої влади, зокрема Віктора Януковича, а опоненти законопроекту заявили про його неконституційність. На їхню думку, завдяку ухваленню закону, Янукович зможе уникнути санкцій та покарання, адже європейські суди не визнають дій українських судів.

Як повідомлялося, 15 березня Рада достроково закрила засідання через блокування трибуни під час обговорення вказаного законопроекту.

17 березня Рада включила у порядок денний законопроект про конфіскацію майна корупціонерів після двох днів невдалих голосувань.