Рада підтримала зміни закону про ВАКС

18 Вересня 2019, 11:21

Верховна рада прийняла у другому читанні президентський законопроект "Про внесення зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)" №1025.

 

За ухвалення законопроекту проголосували 323 депутати.

 

Законопроект передбачає, що підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду.

 

Пропонується водночас, щоб ця норма не поширювалася на кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснює або здійснювало Національне антикорупційне бюро та закінчили прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Також законопроект передбачає, що до Антикорупційного суду передаються усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду.

 

Як повідомлялося, 10 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про внесення зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)".