Рада підтримала закон для відновлення діяльності Чорноморнафтогазу

22 Листопада 2018, 12:05

Верховна рада підтримала за основу і в цілому законопроект №8338 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз". Про це повідомляє "РБК-Україна".

 

Зазначається, що проект підтримали 236 парламентарів.

 

Зокрема, пропонується встановити, що на період тимчасової окупації України ДАТ "Чорноморнафтогаз" відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для:

 

  • проведення розрахунків щодо забезпечення виробничої, інвестиційної діяльності, діяльності з захисту майнових прав і законних інтересів в судах (арбітражах);

 

  • погашення заборгованості за договорами, укладеними до початку тимчасової окупації території України, яка підтверджена судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, а також заборгованості перед бюджетом.

 

Так, рахунок буде відкриватися в уповноваженому банку, визначеному Кабміном за пропозицією Нафтогазу.

 

Крім того,  законопроектом пропонується передбачити тимчасове зняття арештів з майна товариства.

 

Раніше корабель Морської охорони України зафіксував незаконне буріння на захоплених Росією вишках Чорноморнафтогазу.

 

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше підприємство було юридично відтворене на материковій частині України.