Рада підтримала право НАБУ та ДБР на прослуховування чиновників

10 Вересня 2019, 14:50

Верховна Рада 10 вересня у першому читанні підтримала законопроект, згідно з яким Національне антикорупційне бюро та Державне бюро розслідувань отримують право самостійно здійснювати прослуховування чиновників.

 

За це рішення проголосували 297 народних депутатів. Фракції «Європейська солідарність» і «Опозиційна платформа – За життя» законопроект не підтримали. Депутати проголосували також за скорочення терміну підготовки документу до другого читання вдвічі.

 

29 серпня президент України Володимир Зеленський вніс законопроєкт №1009, що пропонує надати НАБУ і ДБР право самостійно здійснювати прослуховування. Документ передбачає вилучення з Кримінального процесуального кодексу та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

 

Як повідомлялося, 10 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про внесення зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)".