Рада отримала висновок КСУ щодо перейменування Дніпропетровської області

11 Квітня 2019, 11:10

Верховна рада України отримала висновок Конституційного суду України щодо конституційності перейменування Дніпропетровської області. Про це у ході ранкового пленарного засідання парламенту заявив спікер ВР Андрій Парубій.

 

Глава Ради доручив правовому комітету розглянути висновок суду та підготувати відповідний законопроект для розгляду у сесійній залі.

 

"Повідомляю про отримання Верховною радою України висновку КСУ щодо відповідності проекту закону №9310-1 про внесення змін до статті 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області… Прошу комітет з правової політики та правосуддя розглянути висновок КСУ та підготувати це питання для розгляду на пленарному засіданні Верховної ради", – поінформував Парубій.

 

Як повідомлялося, 20 листопада 2018 року Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

Своєю чергою, 21 листопада 2018 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

 

Натомість 7 лютого Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Водночас парламент провалив голосування за постанову про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, її підтримали 144 нардепів. 

 

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.