Рада не робитиме різких кроків у разі підписання президентом Польщі закону про Інститут Нацпам’яті – Княжицький

2 Лютого 2018, 13:04

Український парламент не робитиме "різких кроків", якщо президент Польщі Анджей Дуда підпише зміни до закону про Інститут Національної пам'яті. Про це у коментарі Тижню заявив голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат Микола Княжицький.

 

"Не думаю, що парламент робитиме різкі кроки у відповідь", — вважає нардеп.

 

Він також наголосив, що відповідний закон, який, зокрема, забороняє "бандерівську ідеологію", не відповідає принципам міжнародного права. 

 

Як повідомлялось, співголови депутатської групи у Верховній Раді з міжпарламентських зв’язків з Польщею Оксана Юринець та Микола Княжицький закликали президента Польщі Анджея Дуду ветувати зміни до закону про Інститут національної пам'яті, якими, зокрема, забороняється "бандерівська ідеологія". 

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що ухвалений Сенатом Польщі законопроект про Інститут національної пам'яті не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Києвом та Варшавою. Він наголосив, що "оцінки, які містяться у відповідному рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними". 

 

Нагадаємо, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.