НОВИНИ

Нардепи закликали Дуду ветувати закон про заборону "бандеризму"

У спільній заяві Оксана Юринець та Микола Княжицький наголосили, що польський закон є "приниженням гідності української нації та наругою над історичною правдою".

Співголови депутатської групи у Верховній Раді з міжпарламентських зв’язків з Польщею Оксана Юринець та Микола Княжицький закликали президента Польщі Анджея Дуду ветувати зміни до закону про Інститут національної пам'яті, якими, зокрема, забороняється "бандерівська ідеологія". 

 

"Схвалення Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до Закону про Інститут національної пам`яті вважаємо радикальним антиукраїнським кроком, який може зруйнувати фундамент добросусідських відносин між нашими націями і державами. Це приниження гідності української нації, наруга над історичною правдою та заперечення більш як сорокарічної праці над примиренням між нашими народами", — йдеться у спільній заяві нардепів.

 

Наголошується, що неприйнятним є застосування у законі терміну "українські націоналісти" на означення тих, хто скоїв злочини проти поляків.

 

Читайте також: Комітет ВР розгляне ситуацію щодо польського закону про заборону "бандеризму"

 

"Це фактично означає, що польський парламент називає український народ «нацією злочинців і колаборантів з Третім Рейхом». Цим польські парламентарі, які ініціювали це законодавче рішення, потоптали честь і гідність українського народу...", — зазначається у заяві.

 

Автори заяви при цьому підкреслили, що під час війни України з Росією рішення Польщі розцінюється "як удар в спину". 

 

"Звертаємося до Президента Польщі Анджея Дуди із закликом накласти вето на закон про Інститут національної пам'яті і продовжити заходи для подолання трагічних наслідків спільного минулого українців і поляків. Ми впевнені, що такий крок буде належно сприйнятий та підтриманий у Польщі, Україні та у всьому демократичному світі", — додали народні депутати.

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що ухвалений Сенатом Польщі законопроект про Інститут національної пам'яті не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Києвом та Варшавою. Він наголосив, що "оцінки, які містяться у відповідному рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними". 

 

Як повідомлялось, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.