Рада Європи та ПАРЄ прокоментували арешти у Москві

29 Липня 2019, 11:59

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд та президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є висловили занепокоєння щодо недопуску опозиційних кандидатів до виборів у Московську міську думу та непропорційного застосування сили поліцією проти учасників мирного протесту з цього приводу. Свої заяви Ягланд та Паск'є опублікували на сайтах Ради Європи і ПАРЄ.

 

"Я з тривогою спостерігаю за останніми подіями напередодні виборів у Москві. Як повідомляється, кандидати в опозицію не змогли балотуватися на виборах. Я маю намір підняти це з головою Центральної виборчої комісії Росії Еллою Памфіловою. Всі законні кандидати мають бути допущені до участі, а вільні та чесні вибори мають бути гарантовані. Росія, як держава-член Ради Європи, повинна дотримуватися європейських стандартів у виборчому процесі", – зазначив генсек Ради Європи.

 

Водночас, президент ПАРЄ Ліліана Морі Паск'є також висловила глибоку стурбованість арештом та затриманням сотень людей, що демонстрували вчора в Москві під час мирної акції з приводу майбутніх місцевих виборів.

 

"Я глибоко стурбована масовими арештами демонстрантів і непропорційною реакцією поліції, яка намагалася їх розігнати. Свобода слова та свобода зібрань є важливими умовами демократії. У всіх державах-членах Ради Європи і взагалі в будь-якому відкритому, демократичному та плюралістичному суспільстві всі думки, включаючи критичні щодо влади, повинні висловлюватися вільно", – заявила вона.

 

Нагадаємо, що МЗС України прокоментувало придушення мирних протестів у Москві.