Рада ЄС пояснила, що асоціація з Україною застосовуватиметься у два етапи

29 Вересня 2014, 16:35

"Після консультацій з українською стороною і як частину загальних зусиль, спрямованих на всеосяжний мирний процес в Україні, Рада ЄС змінила графік тимчасового застосування частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Паралельно були представлені пропозиції продовжити автономні торговельні преференції ЄС для України до 31 грудня 2015”, – йдеться у повідомленні.

Рада ЄС наголошує, що сьогоднішнє рішення затримує до 1 січня 2016 року тимчасове застосування Угоди про асоціацію в частині, пов’язаній з торговельними питаннями, в тому числі щодо створення зони вільної торгівлі.

Водночас це рішення відкриває шлях для тимчасового застосування з 1 листопада більшої частини решти угоди.

"Це стосуватиметься важливих положень щодо правосуддя, свободи та безпеки, зокрема боротьби зі злочинністю та корупцією; розширення співпраці у широкому діапазоні економічного сектора на основі поступового наближення із правом ЄС, а також у сфері фінансового співробітництва”, – зазначається у повідомленні.

Рада ЄС також підкреслює, що Угода про асоціацію поглиблюватиме політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Євросоюзом, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA).

Як повідомлялося, раніше Європейська комісія внесла на розгляд Ради ЄС та Європейського парламенту пропозиції щодо відтермінування тимчасового застосування Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Текст пропозицій під назвою "Регламент Європейського парламенту та Європейської ради щодо зміни в регламент (ЄС) № 374/2014 на зниження або скасування митних зборів на товари, що походять з України" опублікований в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, 16 вересня синхронний процес ратифікації Угоди про асоціацію відбувся у режимі відеоконференції між Києвом і Страсбургом.

Президент України Петро підписав закон про ратифікацію Угоди в залі засідань Верховної Ради.

З 1 листопада 2014 року має початися тимчасове застосування деяких положень політичної, інституційної та секторальної частин документа. Повної чинності Угода набуде після завершення її ратифікації усіма 28-ма країнами-членами ЄС.