НОВИНИ

Україна розраховує, що країни ЄС ратифікують асоціацію упродовж трьох років

Україна сподівається, що ратифікація угоди про асоціацію ЄС-Україна, буде закінчена протягом 1-3 років. Про це заявив спікер Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

"Існуючий досвід ратифікації аналогічних угод дає підстави вважати, що процедура може бути завершена в залежності від процедури від одного до трьох років", - сказав Перебийніс.

Він нагадав, що на даний момент угода ратифікована вже 5 європейськими країнами - Румунією, Латвією, Литвою, Болгарією і Мальтою.

Представник МЗС України розповів, що повне застосування угоди відбудеться після ратифікації національними парламентами всіх 28 держав-членів ЄС.

Як відомо, 16 вересня ратифікація угоди відбувалася у Верховній Раді та Європарламенті синхронно.

Нагадаємо, 27 червня Україна і Євросоюз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі. Політичну частину угоди підписали 21 березня.

У Європарламенті заявили, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути введена в дію з 1 листопада на тимчасовій основі за умови її ратифікації, однак Росія вимагала внести зміни в текст угоди.

Влада РФ пояснювала свої вимоги тим, що положення угоди становлять ризики для Росії. Росія хотіла, щоб Київ та Брюссель вилучили із зони вільної торгівлі понад 20% товарів. 11 вересня деякі ЗМІ повідомили, що РФ відмовилась від намірів вимагати внесення змін до угоди, проте пропонує Україні змінити порядок її виконання.

Так, Україна, Росія та ЄС погодилися відтермінувати тимчасове застосування зони вільної торгівлі Україна-ЄС до 31 грудня 2015 року, натомість ЄС на цей період продовжить автономні торгівельні преференції для українських товарів, забезпечивши їх доступ на європейський ринок. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.