На такі ядерні і ракетні випробування Пхеньян не має права за попередніми резолюціями Ради безпеки ООН.
Санкції мають значно обмежити здатності Північної Кореї далі розвивати її незаконні ядерну і ракетну програми, зокрема, фінансові можливості Пхеньяна і можливості отримувати матеріали, необхідні для цих програм.
Проект резолюції про ці санкції подали спільно США і Китай.
Як заявила посол США в ООН Сюзан Райс, нові санкції ще більше посилять ізоляцію Північної Кореї.
Вона також наголосила, що Пхеньян нічого не досягне своїми погрозами і провокаціями.
А Китай, що є фактично головним союзником і донором Пхеньяна, заявив, що хоче «повного втілення» нових санкцій, а також зменшення напруженості навколо Північної Кореї і повернення до дипломатії.
За лічені години до голосування в ООН Північна Корея в заяві свого Міністерства закордонних справ пригрозила "неминучою другою Корейською війною", скасуванням перемир’я 1953 року і випереджувальним ядерним ударом через чергові регулярні американсько-південнокорейські військові навчання, що почалися цими днями, а також через запровадження нових міжнародних санкцій проти неї.
Нагадаємо, нещодавно Сполучені Штати закликали ООН запровадити нові санкції проти Північної Кореї, які стосуватимуться фінансової системи КНДР, і стануть відповіддю на ядерне випробування минулого місяця.
12 лютого Північна Корея заявила, що успішно провела підземне випробування ядерної зброї. У міністерстві оборони Південної Кореї оцінили потужність вибуху в КНДР в 6 або 7 кілотонн.
У травні 2012 року КНДР внесла поправку до власної Конституції, проголосивши себе «ядерною державою».
Експерти вважають, що ядерна загроза з боку Північної Кореї може розпалити гонку озброєнь в регіоні і спровокувати в Азії війну.