Письменники вдарили автопробігом по владі

22 Квітня 2011, 17:07

Сідаючи за кермо автомашин і роз’їжджаючи Києвом, письменники намагаються привернути увагу громадськості та влади до проблем книговидавців і звичайно авторів. Кажуть, що деяких успіхів  в такий спосіб вже вдалося досягнути. 

Як повідомляє кореспондент Тижня, сьогодні автопробіг традиційно стартував з Контрактової площі з-під Могилянки. З письменників та поетів на акції були помічені: Брати Капранови, Андрій Кокотюха, Максим Кідрук, Світлана Поваляєва, Сергій Пантюк, Артем Полежака та ін.

Перш ніж вирушити кататися Києвом, учасники влаштували невеличкий перфоменс присвячений президенту Януковичу та прем’єр-міністру Азарову. Темою перфоменсу стала не дуже весела реалія сьогодення – зменшення кількості виданих книжок на душу населення в Україні. Минулого року на кожного українця не вийшло навіть одної книги. Втім, перфоменс був доволі веселим. Один з братів Капранових, що виконував роль Азарова, намагався поділити дві книги між трьома українцями. Зробив він цю не хитру операцію за допомогою звичайної болгарки.

Також, перед початком автопробігу організатори, вже традиційно, вручили премію за найкращий письменницький дебют минулого року. Дебютанткою стала молода львівська письменниця Дара Корній, за книжку «Хмарник». Окрім привітань та аплодисментів, вона отримала в якості призу вино свого дебютного року, з побажанням випити його, коли отримає Нобелівську премію, а також скарбничку з цілою купою монет з різних країн світу і десятьма гривнями в придачу.

Маршрут автопробігу проліг з Контрактової площі через Хрещатик до книгарні «Є» на Лисенка, яка стала найкращою книгарнею минулого року, а далі до Міністерства освіти на проспекті Перемоги, якому письменники збиралися висловити своє «фе» з приводу його недолугої політики.