НОВИНИ

У Києві презентували книгу про маловідомі факти Катині

18 квітня у київській книгарні "Є" відбулася презентація книжки харківського історика Олександра Зінченка "Година папуги".

На заході були присутні професор Оля Гнатюк, радник з питань Посольства Республіки Польща Анна Кузьма, директор Польського Інституту в Києві Ярослав Годун, історик Вахтанг Кіпіані, професор НаУКМА Михайло Кірсенко та інші.

Це перша книжка, яка так докладно розповідає про трагедію Катині і про її українські сторінки. Ця історія почалася у Львові, Луцьку, Тернополі, продовжилася у Путівлі та Старобільску, і закінчилася для більшості її учасників у Харкові. У Харкові за кілька весняних тижнів 1940-го року розстріляли майже 4 000 чоловік.

Назву книжки автор пояснює так: на довоєнних ярмарках дресирований папуга шарманщика витягав записки з пророцтвами; у таборі військовополонених в українському Старобільську чекісти так само у незбагненому порядку викликали бранців. Той час бранці назвали «Годиною папуги». Олександр Зінченко розповідає про те, як доля когось відправляє на смерть, а комусь лишає життя.

За словами професора Олі Гнатюк, ідея книжки виникла під час роботи Олександра Зінченка та Вахтанга Кіпіані над відповідним фільмом для одного із вітчизняних телеканалів. Саме тоді Оля Гнатюк порадила історикові написати книжку про маловідомі досі факти Катині. Вона та радник з питань Посольства Республіки Польща Анна Кузьма долучилися до обох проектів сприянням у роботі з польськими колегами, допомогли із доступом до архівних джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.