Путін заявив, що транзит газу через територію України збережеться

19 Грудня 2019, 12:55

Президент Росії Владімір Путін у четвер, 19 грудня, заявив, що транзит російського газу через територію України збережеться, але не уточнив, на який термін. Про це він заявив під час прес-конференції, передає РБК-Україна.

 

За його словами, Росія не бажає загострювати ситуацію в енергетиці.

 

"Будемо зберігати транзит через Україну. Питання в обсягах і термінах, на які можна укласти контракт. При цьому, ми не збираємося укладати на якийсь термін, щоб потім припинити. Ні. Це зручний маршрут, ми готові його зберігати. Я думаю, що ми домовимося. Ми на шляху до цих домовленостей. У нас немає бажання загострювати ситуацію в енергетиці", – сказав Путін.

 

Він також заявив, що рішення Стокгольмського арбітражного суду нібито є політичним.

 

"Ми хочемо вирішити цю тему. Я переконаний, що рішення Стокгольмського арбітражу має не юридичний, а політичний характер. Рішення є, і ми повинні з цього виходити. Будемо шукати прийнятне рішення, в тому числі й для України", – заявив президент РФ.

 

Зауважимо, раніше прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що РФ незадоволена рішенням Стокгольмського арбітражу. Він також заявляв, що для досягнення газових домовленостей необхідно виключити судові претензії. у "Нафтогазі" називають ці вимоги принизливими.

 

Нагадаємо, 13 грудня у Відні відбувся черговий раунд двосторонніх російсько-українських переговорів по газу. У них взяли участь керівники НАК "Нафтогаз України", ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, а також глава ПАТ "Газпром" Олексій Міллер.

 

За підсумками переговорів виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що домовилися продовжувати обробляти варіанти продовження транзиту.

 

У Нафтогазі прогнозують, що у разі припинення транзиту російського газу територією України падіння українського ВВП може становити до 0,7% за результатами 2020 року.

 

Як повідомлялося, наступний раунд переговорів щодо газу у форматі Україна-Євросоюз-Росія відбудуться у четвер, 19 грудня.