Путін вирішив захистити дітей від пропаганди гомосексуалізму

Акценти
30 Червня 2013, 15:56

Згідно з документом, віднині за пропаганду гомосексуальних відносин серед дітей встановлено штраф для фізичних осіб у розмірі від 4 тис. рублів (близько 1 тис. грн), для посадових осіб – від 40 тис. рублів, для юридичних осіб – від 800 тис. рублів.

За пропаганду гомосексуальних відносин у ЗМІ та інтернеті встановлено штраф для фізичних осіб від 50 тис. рублів, для юридичних – 1 млн рублів або зупинення діяльності на термін до 90 діб.

Держдума Росії ухвалила цей закон 11 червня, причому за один день документ пройшов усі читання.

За пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед дітей у Росії віднині вважатимуть поширення інформації, яка спрямована на «формування в дітей нетрадиційних сексуальних настанов, привабливості таких відносин, спотвореного уявлення про соціальну рівноцінність традиційних і нетрадиційних відносин», а також «нав'язування інформації, яка викликає інтерес до таких відносин».

Правозахисники критикували закон за те, що його «нерозумне ухвалення» може призвести до «людських трагедій». Про це заявив зокрема російський уповноважений із прав людини Владімір Лукін.

Критики також звертали увагу на те, що в разі ухвалення документ фактично заборонить проведення у Росії гей-парадів та інших публічних акцій ЛГБТ-спільноти, адже їх теоретично можуть побачити діти.

89