НОВИНИ

Держдума Росії схвалила штрафи за гей-пропаганду та кримінальну відповідальність за образу вірян

Держдума Росії 11 червня прийняла закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, який визначає адміністративну відповідальність як штрафи до 1 млн рублів (приблизно 246 тис. грн) та можливість депортувати іноземців, викритих у нав'язуванні нетрадиційних сімейних цінностей. Також Держдума РФ схвалила закон, який вводить кримінальну відповідальність за образу релігійних почуттів вірян.

Першим законом не допускається "пропаганда нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, що реалізувалася у поширенні інформації, спрямованої на формування у неповнолітніх нетрадиційних сексуальних установок". У разі порушення заборони передбачається штраф для громадян від 4 тис. до 5 тис. рублів (приблизно 980-1200 грн), для посадових осіб від 40 тис. до 50 тис. рублів (9,8 тис. грн. – 12 тис. грн), для юридичних осіб від 800 тис. до 1 млн рублів (197 тис. грн -246 тис. грн ) з можливістю адміністративного призупинення діяльності до 90 діб.

Якщо пропаганда серед дітей та підлітків велася з використанням ЗМІ або інтернету, то штраф зросте до 50-100 тис. рублів для простих громадян (до 24 тис. грн ), до 100-200 тис рублів для посадових осіб(до 29 тис. грн), до 1 млн рублів для юросіб.

Поправки передбачають також відповідальність для іноземців, викритих у нав'язуванні нетрадиційних сімейних цінностей російським дітям. Для них вводяться штрафні санкції у розмірі від 4 тис. до 5 тис рублів. з одночасною можливістю адміністративного арешту на 15 діб і подальшим видворенням за межі РФ. Якщо правопорушення відбувалося з використанням ЗМІ або інтернету, суму штрафу пропонується збільшити на порядок - до 50-100 тис рублів.

Також у вівторок Держдума ухвалила закон, що вводить кримінальну відповідальність за образу релігійних почуттів вірян - до 3 років позбавлення волі.

Законом пропонується нова редакція ст.148 КК РФ "Порушення права на свободу совісті та віросповідань", якою вводиться відповідальність "за публічні дії, що виражають явну неповагу до суспільства і вчинені з метою образи релігійних почуттів вірян" у вигляді штрафу в розмірі до 300 тис рублів (74 тис. грн) або обов'язкових робіт до 240 годин, або примусових робіт на 1 рік, а також можливого позбавлення волі на річний термін.

У випадку, якщо подібне правопорушення відбувається в місцях, спеціально призначених для богослужіння, інших релігійних обрядів та церемоній, розмір штрафу зросте до 500 тис рублів (123 тис. грн), термін обов'язкових робіт - до 480 годин, примусових робіт - до 3 років, тюремного ув'язнення також до 3 років .

Посилюються санкції за незаконне перешкоджання діяльності релігійних організацій з 80 тис рублів до 300 тис рублів штрафу. При вчиненні цього правопорушення особою з використанням свого службового становища або із застосуванням насильства передбачаються кримінальні заходи покарання: крім штрафу в розмірі до 200 тис рублів, обов'язкові роботи на строк до 480 годин, виправні роботи - до 2 років, примусові роботи - до 1 року або позбавлення волі на 1 рік.

У КоАП РФ збільшуються граничні розміри штрафів за порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об'єднання для громадян від 10 тис до 30 тис рублів, для посадових осіб - від 50 тис до 100 тис рублів, а також встановити відповідальність за умисне публічне паплюження релігійної чи богослужбової літератури і предметів культу у вигляді штрафних санкцій до 200 тис рублів (49 тис.грн).

Нагадаємо, в серпні 2012 року суд у Москві засудив трьох учасниць гурту Pussy Riot до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, визнавши їх винними в "хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті". Причиною стала акція в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав "панк-молебнем", спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, "Богородице-Діво, Путіна прожени!". Учасниці гурту називали вирок їм "особистою помстою Путіна".

За два місяці суд, під час розгляду касаційної скарги на вирок, змінив покарання одній із учасниць гурту Катєріні Самуцевіч на умовне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.