Путін використовує біженців як зброю – Spiegel

17 Лютого 2016, 11:45

Путін використовує біженців як зброю. Про це пише редактор видання «Шпіґель» Ян Фляшгауер на порталі Spiegel Online.

«Два тижні тому (коли за підтримки Росії війська Асада розпочали наступ на найбільше підконтрольне опозиції місто Алеппо, на півночі Сирії – Тиждень)Владімір Путін продемонстрував, що відбувається, коли поєднав відповідні побажання масового вбивці Асада з російською військовою технікою. Кожні дві-три години на території країни військові літаки здійснюють авіаудари по місту Алеппо, щоб знищити те, що ще не зруйновано – будинки, лікарні, школи», – зазначає він.

«Той, хто вважає повітряні удари по мирному населенню неминучим супутником ведення бойових дій, не розуміє логіки операції. Мова йде не просто про витіснення повстанців, які закріпилися в Алеппо. Не менш важливим є змусити людей, які терпіли весь цей час, живучи у руїнах, повірити, що у них більше немає ніякого майбутнього на батьківщині. Масова втеча сирійців до турецького кордону показала, що сигнал Путіна був почутий», – підкреслює автор.

«Біженців використовують як зброю. Путін продовжує завдавати удари касетними бомбами і ракетами. Він знає, що це означає для Ангели Меркель, додаючи до п'яти мільйонів сирійців, які вже покинули країну, нові мільйони, які перебувають на шляху. Тому Путін навіть не дозволяє їм жити в руїнах», – підсумовує Фляшгауер.

Нагадаємо, десятки тисяч осіб у Сирії покинули свої домівки від початку лютого внаслідок наступу урядових сил Башара Асада в районі міста Алеппо. Вони попрямували до Туреччини. Країна вже надала прихисток більш ніж 2,5 мільйонам біженців. На початку лютого турецький уряд заявив, що країна продовжить приймати шукачів притулку із Сирії.

Урядові війська Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки Росії курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

Як повідомлялося, після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства. 11 лютого Єврокомісія оцінила збитки від закриття Шенгену для країн Євросоюзу у 18 мільярдів євро.