«З жінками краще не сперечатись. Хоча пані Клінтон н коли не була особливо делікатною в своїх заявах», – заявив Путін під час інтерв’ю, коментуючи порівняння дій очільника Росії з діями Адольфа Гітлера під час Другої світової війни, яке Клінтон озвучила у березні цього року.
Тоді колишній держсекретар провела паралелі між анексією Криму та методами, які використовувала нацистська Німеччина у 30-х роках минулого століття. Тоді ця заява викликала резонанс, бо позиція Клінтон йшла в розріз із офіційною, досить поміркованою, позицією США. Політичні оглядачі розцінили її крок як заявку на участь у виборах 2016 року.
Cвоєю чергу заяви Путіна під час розмови з французьким журналістом Жан-П’єром Елькабахом вразили західне суспільство, яке звикло критично ставитися до проявів дискримінації, зокрема сексизму, а особливо – в політиці. Так, видання Business Insider процитувало Путіна, зазначивши, що його заяви були «надзвичайно сексистськими».
«Путін звинуватив Клінтон в нестриманих твердженнях і робив узагальнюючі висновки щодо жінок, що є неприпустимим в політиці», – коментує видання інтерв’ю російського президента.
Як зазначає Business Insider , Путін «заявив про слабкість Клінтон, продовжуючи зневажливі коментарі щодо її статі».
"Проте ми завжди зустрічалися після цього і мали душевні бесіди під час різних міжнародних заходів. Я думаю, що навіть у цьому випадку ми могли б дійти згоди", – заявив російський президент.
"Якщо люди тримаються на відстані, то це не тому, що вони сильні, а тому, що вони слабкі. Але, можливо, слабкість це не найгірша риса для жінки», – додав він.