"Я в деталях не знаю, що сталося. Абсолютно очевидно, що вони не є піратами. Але формально вони намагалися захопити платформу, і наші правоохоронні органи, наші прикордонники не знали, хто намагається захопити цю платформу під виглядом організації Greenpeace", – сказав Путін.
Водночас, він відзначив, що дії активістів Greenpeace могли становити загрозу життю і здоров'ю фахівців, які працюють на платформі. Зокрема, він сказав, що під час акції Greenpeace на нафтовій платформі проводилися підводні роботи.
"Могло статися все що завгодно: і оператори могли помилитися, технологічні збої могли статися. Створена була загроза життю і здоров'ю людей. Хіба такі піар-акції варті ймовірних подібних тяжких наслідків?", – підкреслив президент РФ.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники. Вони конвоювали судно до Мурманська.
Всього прикордонники затримали 30 осіб, серед них є і громадянин України.
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Amnesty International вважає, що звинувачення у піратстві, висунуті проти активістів Greenpeace на борту судна Arctic Sunrise – безпідставні, та вимагає звільнення активістів.
25 вересня активістів Greenpeace доправили у слідчі ізолятори Мурманська та області.