Путін спростив отримання громадянства РФ для всіх жителів Донбасу, включно з підконтрольною Україні частиною

17 Липня 2019, 19:20
Президент Росії Владмір Путін спростив отримання російського громадянства для жителів підконтрольної Україні частини Донецької і Луганської областей України. Про це свідчить його указ на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.
 

Зокрема, в указі зазначається: прибрати в попередній його версії слова про "окремі райони" Донецької та Луганської областей. 

 

Згідно з указом, особи, які проживають на всій території Донецької та Луганської областей, можуть отримувати громадянство РФ в спрощеному порядку.

 

Водночас такий указ поширюється тільки на людей, хто був зарєстровний на цій території станом на квітень 2014 року.

 

Як повідомлялося, Російська Федерація у п'ятницю, 14 червня, почала видачу своїх паспортів жителям так званої "Донецької народної республіки".

 

Нагадаємо,24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", – йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Екс-президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" президент Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас глава МЗС України Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.