Путін розповів, звідки зброя у терористів на Донбасі

19 Червня 2015, 18:19

Президент Росії Владімір Путін розповів, звідки, на його думку, терористи на сході України беруть зброю. Про це він сказав на Санкт-Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

"До холодної війни призводять не локальні конфлікти, а глобальні рішення, наприклад, як вихід США в односторонньому порядку з договору про ПРО. Це справді крок, який штовхає нас усіх в гонку озброєнь, оскільки змінює глобальну систему безпеки", – сказав Путін, коментуючи висловлювання модератора, що США вважають, що Росія озброює сепаратистів і використовує свої Збройні сили, щоб "підлити масла у вогонь" у цьому конфлікті, що загрожує новою "холодною війною".

"Що стосується регіональних, де б вони не відбувалися, протиборчі сторони завжди десь знаходять зброю. Це також справедливо і для східних регіонів України", – підкреслив він.

Путін заявив, що якщо ситуація на сході України буде вирішуватися політичними засобами, то ніякої зброї не потрібно, але для цього потрібно "бажання вести діалог".

Він заявив, що РФ ніколи не погодиться з тим, що "хтось десь буде з кимось розмовляти з позиції сили з початку за допомогою міліції, а потім за допомогою спецслужб, а потім за допомогою Збройних сил".

За його словами, на сході України не було б зброї, якби від самого початку намагалися вирішувати питання мирними способами.

"Вона там з'явилась лише після того, як людей почали вбивати за допомогою танків, артилерії, РСЗВ, авіації і там з'явилися ті, хто чинить опір. Як тільки буде зроблена спроба політичними засобами вирішувати питання, там і зброї цієї не буде", – сказав Путін.

Нагадаємо, президент РФ розповів про збільшення кількості міжконтинентальних балістичних ракет в арсеналі російської армії.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (SIPRI), конфлікт в Україні може стати каталізатором для збільшення військових витрат в Європі та РФ.

За даними SIPRI, з усієї кількості ядерної зброї у світі 7260 боєголовок належать США, 7500 – Росії. Далі у списку йдуть Велика Британія (215), Франція (300) та Китай (260).

Читайте також: Нерішучість західних лідерів лише підбадьорює Путіна – американський експерт