Путін: Росія не проти залучення США у “нормандський формат”

27 Жовтня 2016, 18:54

Росія не проти залучення в "нормандський формат" США, але є домовленість працювати з ними паралельно. Про це заявив президент РФ Владімір Путін, виступаючи на валдайському клубі.

"Чи потрібно залучати когось іншого? Російська позиція така: ми не проти залучати кого б то не було, в тому числі і наших американських партнерів. Але домовилися таким чином з усіма учасниками цього процесу, що ми з американськими колегами будемо працювати паралельно ", – сказав Путін.

Раніше президент України Петро Порошенко повідомляв, що Україна зацікавлена ​​в залученні до переговорного процесу США за умови, що Росія залишиться за столом переговорів.

Лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".

Після цього Порошенко у телефонній розмові з віце-президентом США Джозефом Байденом наголосив на важливості залучення американської сторони у питанні сприяння імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.