«Потрібно задуматися і про більш глибоку кооперацію в сфері енергетики – аж до створення єдиного енергокомплексу Європи. Важливі кроки в цьому напрямку – будівництво газопроводів «Північний потік» по дну Балтики та «Південний потік» в Чорному морі. Ці проекти підтримали уряди багатьох країн, в них беруть участь найбільші європейські енергетичні компанії», – пише прем'єр-міністр Росії.
«Після їх повного введення в експлуатацію Європа отримає надійну і гнучку, не залежну від чиїхось політичних примх систему газопостачання, що дозволить не формально, а реально зміцнити енергобезпеку континенту», – зазначив Путін.
«Це особливо актуально в світлі рішення деяких європейських держав скоротити або взагалі відмовитися від використання ядерної енергії», – додав російський прем'єр.
Путін розкритикував «третій енергопакет» ЄС, спрямований на видавлювання з ринку російських інтегрованих компаній.
«Але він – з урахуванням збільшеної нестабільності альтернативних Росії постачальників енергоресурсів – ще й загострює системні ризики для самої європейської енергетики, відлякує потенційних інвесторів у нові інфраструктурні проекти. У бесідах зі мною багато європейських політиків сварили «пакет». Треба набратися мужності і прибрати цю перешкоду на шляху взаємовигідної співпраці», – заявив Путін.
Нагадаємо, наприкінці лютого представник Газпрому Сергій Купріянов заявив, що після запуску «Південного потоку» і розширення «Північного потоку» Україна матиме нульове значення для експорту російського газу.
Втім, у Нафтогазі впевнені, що Газпром не зможе обійтися без української ГТС.
У свою чергу в Європейській комісії заявляли, що українська газотранспортна система є однією з основних для поставок російського газу в Європу, і наголосили на необхідності для України терміново розробити довгострокову стратегію в цій сфері.