Організатори другої премії миру Конфуція, заснованої після того, як Нобелівський комітет вручив свою престижну міжнародну нагороду критику Пекіна Лю Сяобо, пояснили вибір Путіна його критикою ударів НАТО по Лівії.
Приз – позолочену статуетку Конфуція заввишки 25 сантиметрів – передали двом московським студенткам на горі Сяншань на півночі Пекіна.
"У нього праведне серце, – заявив засновник премії Цяо Дамо. – Багато хто загинув на війні в Лівії, не лише солдати, а й мирні жителі, діти".
Прихильники Путіна дякують йому за відновлення порядку та поліпшення життя багатьох росіян.
При цьому критики звинувачують екс-полковника КДБ у підриві демократичних цінностей і нехтуванні свобод, що з'явилися після падіння Радянського Союзу.
Кілька тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Москви на цьому тижні, вимагаючи відставки Путіна після недільних виборів до Держдуми, на яких більшість голосів зібрала партія влади "Єдина Росія". У суботу незгодні готують ще більш масштабні протести.
Спостерігачі ОБСЄ оголосили про грубі порушення під час голосування і підтасовування на користь партії Путіна. США висловила серйозну стурбованість виборами в Росії. Путін у відповідь звинуватив Америку в підбурюванні до протестів.
Але китайський МЗС став на бік Путіна, заявивши, що близько 700 спостерігачів підтвердили результати виборів.
"Китай вважає, що вибори в Держдуму в Росії відображають бажання російських громадян. Китай поважає вибір російського народу і підтримує вибір Росії того шляху розвитку, який відповідає національній ситуації", – сказав представник міністерства Хун Лей на прес-конференції.