Путін обговорив ситуацію у Сирії із давнім опонентом режиму Асада

19 Лютого 2016, 14:23

Президент Росії Владімір Путін та король Саудівської Аравії, Салман, що протягом 5 років підтримує противників Асада, обговорили сирійську кризу під час телефонної розмови. Про це повідомляє у п’ятницю, 19 лютого, ABC News

У Кремлі заявили, що Путін і король «висловили зацікавленість у врегулюванні сирійської кризи і забезпечення стабільності та безпеки в усьому регіоні Близького Сходу та Північної Африки». Путін запросив короля Салмана відвідати Росію у зручний для нього час.

Читайте також: Інтенсивність російських авіаударів у Сирії зросла – Пентагон

Державне інформаційне агентство Саудівської Аравії натомість повідомило, що лідери країн лише обговорили «дипломатичні відносини на додаток до огляду останніх подій в регіоні».

Читайте також: Саудівська Аравія відмовилася скорочувати видобуток нафти

Москва та шиїтська влада Ірану намагаються відвоювати пост глави сирійської держави Башара Асада. Сунітська правляча верхівка Саудівської Аравії підтримує противників Асада протягом всіх п'яти років конфлікту, а також наголошує на готовності направити сили для наземної операції в країні.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.