Путін наказав вивести основну частину російських військ із Сирії

14 Березня 2016, 20:42

Президент РФ Владімір Путін наказав почати з вівторка, 15 березня, виведення основної частини російських військ із Сирії. Про це він заявив під час зустрічі з міністром оборони і главою МЗС РФ.

"Завдання, поставлене перед міністерством оборони і Збройними силами, в цілому виконано, тому наказую міністру оборони завтра розпочати виведення основної частини нашого військового угруповання із Сирії", – сказав Путін.

Він заявив, що пункти базування російських збройних сил в Тартусі і Хмеймімі будуть функціонувати в колишньому режимі.

Читайте також: У НАТО прокоментували зростання присутності РФ у Сирії

"Наші пункти базування – морський в Тартусі і авіаційний на аеродромі Хмеймім будуть функціонувати в колишньому режимі, вони повинні бути надійно захищені з суші, моря і з повітря", – сказав президент РФ.

Він також погодив по телефону всі рішення з президентом Башаром Асадом.

"Зрозуміло, все сказане президентом було доведено до відома наших сирійських колег і погоджено з президентом Асадом", – заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков.

Нагадаємо, за лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска, на що поспішила відреагувати Туреччина. Проте в ніч з 26 на 27 лютого, опівночі за місцевим часом, у Сирії все ж розпочався режим припинення вогню.

28 лютого із Сирії надійшла суперечлива інформація про факти порушення «режиму тиші», на яку поспішили відреагувати у НАТО. Пізніше, США та Росія узгодили, як реагуватимуть на інформацію про факти порушення режиму припинення вогню.